قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آخرین اخبار / فرزند چمرانِ پاکستان: شهدا، شخصیت‌های جهانی برای شکست استکبارند

فرزند چمرانِ پاکستان: شهدا، شخصیت‌های جهانی برای شکست استکبارند

فرزند شهید دکتر محمدعلی نقوی می‌گوید: وقتی ما پیغام شهدا را به عنوان پیغام یک شخصیت جهانی نگاه کنیم، بر اساس آن می‌توانیم استعمار و استکبار را شکست بدهیم.

کهف شاهد: فرزند شهید دکتر محمدعلی نقوی که یکی از اعضای اتحادیه جهانی فرزندان شهدا و ایثارگران است. امسال با حضور در اجلاس این اتحادیه سخنانی را در رابطه با رسالت فرزندان شهدا ایراد کرد. او گفت: افتخار می‌کنم که فرزند شهیدم. همانگونه که خداوند متعال در قرآن فرمود: “شهدا زنده‌اند…”، کسی گمان نکند ما فرزندان کسانی هستیم که از دنیا رفته‌اند. ما فرزندان زندگانیم. پیامبر خدا(ص) خصوصیت و ویژگی‌ای داشت که یتیم به دنیا آمد. وقتی استعمار، پدر، مادر و والدین ما را شهید کرد ما هم یتیم شدیم و در این ویژگی با رسول خدا در یک صف قرار گرفتیم. این افتخار ما است.

شهدای جهان اسلام , تیپ زینبیون , جبهه مقاومت اسلامی ,

وی با نقل خاطره ای از پدرش گفت: پدر من تعریف می‌کرد وقتی به جبهه‌های جنگ در هشت سال دفاع مقدس آمده بودیم، پوستر بزرگی را دیدیم که نصب شده و تصویر نوجوان شهیدی بر آن نقش بسته که هر دو شانه‌هایش جدا شده است و بعد اشعاری به زبان آن شهید نوشته شده بود. آن بچه به دشمنان می‌گفت اگر شما فکر می‌کنید که با جدا کردن شانه‌های من، ما از مسیر اسلام و انقلاب جدا می‌شویم، اشتباه می‌کنید. بدانید که این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد و تا زمانی که من زبان در دهان دارم، پیغام انقلاب و اسلام را به تمام دنیا می‌رسانم.

اگر شما زبان من را هم ببُرید نمی‌توانید کاری از پیش ببرید. تا زمانی که در چشمم نور دارم، با چشمان خود به نسل‌های آینده می‌فهمانم که پیغام اسلام و انقلاب چیست و اگر شما چشمان من را کور کنید، من دست از انقلاب و اسلام برنمی‌دارم بلکه تا زمانی که روح در بدن دارم و نفس می‌کشم، پیغام انقلاب را به مردم خواهم رساند. اگر نفس‌های من را ببُرید و جانم را بگیرید نیز پیغام انقلاب متوقف نمی‌شود. خونی که از بدن من خارج شده است و به روی زمین می‌ریزد، هر چیزی که از زمان بیرون آمده است را دارای روح تعالی انقلاب می‌کند. هرکس که از آن رزقی بخورد در روحش پیغام انقلاب ادامه خواهد داشت.

فرزند شهید نقوی با اشاره به یک پارچگی تفکر شهدای جهان اسلام گفت: شهید عماد مغنیه و شهید چمران و سایر شهدای برجسته اسلام را از نزدیک ندیده‌ایم اما احساسی که داریم بر اساس آن است که خون شهدا در این زمین روحیه جدید و فصل نویی را به ما منتقل کرده است و ما براساس آن روحیه پیرو انقلاب و اسلامیم. تا زمانی که شهید زنده است متعلق به کشور و ملت خاصی است، اما وقتی شهید می‌شود آفاقی می‌شود و دیگر مرزها برایش معنی ندارد. وقتی ما پیغام شهدا را به عنوان پیغام شخصیت جهانی نگاه کنیم، بر اساس آن می‌توانیم استعمار و استکبار را شکست بدهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *