خانه / آخرین اخبار / باید فرزندان شهدا که چند لشکر عظیم در کشور هستند را دور هم جمع کنیم تا یک حرکت بزرگ صورت بگیرد

باید فرزندان شهدا که چند لشکر عظیم در کشور هستند را دور هم جمع کنیم تا یک حرکت بزرگ صورت بگیرد

باید فرزندان شهدا که چند لشکر عظیم در کشور هستند را دور هم جمع کنیم تا یک حرکت بزرگ صورت بگیرد

کهف شاهد: آیت الله محمدی عراقی رئیس هیئت موسس مجمع طلاب و فضلای فرزند شهید و رئیس هیئت امنا کانون همبستگی فرزندان شاهد در اولین جلسه مجمع عمومی محمع طلاب و فضلای فرزند شهید طی سخنانی اظهار داشت: یاد دارم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که خبر شهادت ایت الله سعیدی به گوشم رسید بسیار متاثر شدم. پیکر ایشان را هم شبانه به خاک سپردند. ولی از آنجا که خدا نمی خواست که خون این شهید پایمال شود، بعد از رسیدن خبر شهادت ایشان به حوزه علمیه، موج بزرگی به راه افتاد. این خون شهدا بود که باعث شد نهضت امام خمینی(ره) زنده بماند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم در ادامه تصریح کرد: در این جلسه شاهد حضور فرزندان شهدای ۸ سال دفاع مقدس هستیم. بنده در این دوران افتخار داشتم که نماینده حضرت امام (ره) در جنگ باشم. در همان دوران بود که اصطلاح «طلاب رزمی تبلیغی» مطرح بود، این اصطلاح را به کسانی می گفتند که هم می جنگیدند و هم تبلیغ دین می‌کردند. تیپ امام صادق در همان دوران تشکیل شد و تعدادی از شهدا ما در همین تیپ به شهادت رسیدند از جمله شهید شیخ عباس شیرازی قائم مقام که از بخش تبلیغات جنگ بود.

آیت الله عراقی گفت: در دوران جنگ تحمیلی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آیت الله جنتی بودند که از ایشان تقاضا کردیم فرمانده تبلیغات جبهه و جنگ را پذیرا باشد و ایشان هم پذیرفتند ولی گفتند من به دلیل مسائل کشوری نمی توانم در جبهه حضور داشته باشم به همین خاطر حجت الاسلام شهید عباس شیرازی را به عنوان قائم‌مقام خود معرفی کردند. از دیگر روحانیون می توان به شهید محلاتی اشاره کرد که یکی از روحانیون برجسته تاریخ به حساب می ایند و از افراد اثر گذار آن دوران بودند.

فرزند شهید عراقی با اشاره به نام گذاری روز روحانی در سالروز شهادت شهید محلاتی گفت: روز شهادت شهید محلاتی خدمت حضرت امام خمینی(ره) رفتیم و تقاضا کردیم که این روز را روز روحانیت اعلام کنند که ایشان قبول کردند و پیام امام به «منشور روحانیت» معروف شد. عزیزانی که می گویند هدف این تشکل چه چیزی هست باید بدانند که ما از آن منشور استفاده می کنیم و باید راه امام و شهدا را ادامه دهیم.

رئیس هیئت موسس مجمع طلاب و فضلای فرزند شهید تاکید کرد: همان اول که کانون همبستگی فرزندان شاهد تشکیل شد عرض کردم که در حوزه‌های علمیه باید فرزند شاهد را هم متشکل کنیم، با این هدف که فرزندان شهدا که چند لشکر عظیم در کشور هستند را دور هم جمع کنیم تا یک حرکت بزرگ صورت گیرد و حمایت ویژه از خانواده شهدا را باید در دستور کار داشته باشیم. شاید برخی از دوستان بگویند که بنیاد شهید مسئولیت این کار را بر عهده دارد، ولی بنده می‌گویم که بنیادشهید حداکثر بتواند پشتیبانی مالی و اداری را تامین کند و نیروی کافی برای انجام امور فرهنگی را ندارد، لذا وظیفه این کانون و شما عزیزان این است که به دوستان کمک کنید و کار تبلیغی را انجام دهید و باید همه در خدمت خانواده شهدا باشیم.

وی افزود : به طور مشخص در اساسنامه ای که در ۴۱ ماده به تصویب رسیده است اهداف مجمع ذکر شده است و حتی قابل تغییر هم است. برای مثال یک عبارت این اساسنامه این است که حفظ آثار و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، باید در عرصه ملی و بین‌المللی است که این یک حرکت جهادی و بزرگ است.

رئیس هیئت امناء کانون همبستگی فرزندان شاهد در پایان سخنان خود با اشاره به بیانه گام دوم مقام معظم رهبری برای ۴۰ سال آینده گفت: روحانیون انقلابی بدانند که برای انقلاب اسلامی کارهای زیادی داریم و باید برای تحقق و برآورده شدن اهداف مقام معظم رهبری از روحانیت باید شما عزیزان پیشگام شوید و انتظار می‌رود که همچون پدران بزرگوارتان که در دوران دفاع مقدس نقش خود را ایفا کردند شما نیز وظیفه خود را انجام دهید و در صف مقدم باشید .

وی در پایان با اشاره به طرح نائب الشهید اظهار داشت: طرح «نائب الشهید» کار بسیار ارزنده ای است، خصوصاً در ایام اربعین که واقعا کاره پر محتوا و اثر گذاری بود و انتظار می‌رود که در این طرح با قدرت بیشتر و بهتری کار ادامه پیدا کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *