خانه / آخرین اخبار / قانون بیمه مکمل ایثارگران اختیاری می شود!

قانون بیمه مکمل ایثارگران اختیاری می شود!

دولت، مجلس و بنیاد شهید درباره قانون دائمی بیمه تکمیلی ایثارگران به توافق رسیدند.

کهف شاهد: دولت، مجلس و بنیاد شهید پس از نشست های مشترک، درباره قانون دائمی بیمه تکمیلی ایثارگران به توافق نهایی رسیدند.

سید جواد حسینی کیا، نماینده ایثارگر سنقر کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفتند : با پیگیری فراوانی که نمایندگان مجلس، بخصوص فراکسیون ایثارگران انجام دادند و در این خصوص جلسات متعددی با رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بنیاد شهید برگزار شد، یک طرح دو فوریتی تهیه و به صحن مجلس ارائه شد.

وی افزود بر مبنای این طرح، بنیاد شهید و امور ایثارگران متعهد شد متولی بیمه مکمل ایثارگران در سال جاری و سال های آینده باشد و قانون بیمه مکمل دائمی شد.

وی ادامه داد قدم بعدی در این خصوص، تخصیص اعتبارات بیمه تکمیلی ایثارگران بود که به صورت صد در صدی است و سازمان برنامه و بودجه موظف است قبل از آن که اعتبارات سازمان ها و نهادها را ابلاغ کند، هزینه های درمانی جانبازان و ایثارگران را از بودجه آنها کسر و به حساب بنیاد شهید واریز کند.

نماینده ایثارگر سنقر کلیایی در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگر جانبازی خودش مطالبه کند که من از بنیاد شهید نمی خواهم خدمات بگیرم و از دستگاه خودم می خواهم آن را دریافت کنم، این انتخاب برای ایثارگران مجاز اعلام شده است.

نایب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اما قبل از تخصیص اعتبارات، سازمان برنامه و بودجه موظف است اعتبارات مورد نیاز بیمه مکمل ایثارگران را کسر کند و به حساب بنیاد واریز کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *