خانه / آخرین اخبار / برگزاری یلدای مقاومت غنچه‌های مدافع حرم ویژه فرزندان شهدای مدافع حرم

برگزاری یلدای مقاومت غنچه‌های مدافع حرم ویژه فرزندان شهدای مدافع حرم

به گفته سخنگوی قرارگاه مرکزی سفیران نور ، یلدای مقاومت غنچه‌های مدافع حرم ویژه فرزندان شهدای مدافع حرم در شهر قم برگزار میگردد.

 

به گزارش کهف شاهد حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود بنیادی، سخنگوی قرارگاه مرکزی سفیران نور در نشست خبری « یلدای مقاومت غنچه‌های مدافع حرم » که صبح امروز در سالن سلمان هراتی حوزه هنری برگزار شد، در سخنانی گفت: مرحله اول پویش مردمی جشن تولد غنچه‌های مقاومت و تکریم از فرزندان و خانواده‌های شهدای مدافع حرم، ۲۶ شهریورماه امسال در تهران و در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد و درحال برنامه‌ریزی هستیم تا مرحله دوم این پویش را در شهر مقدس قم؛ حرم حضرت معصومه(س)، سالن همایش امام خمینی(ره) واقع در جنب گلزار شهدای قم برگزار کنیم.

وی در ادامه در خصوص اهداف برگزاری این پویش‌ها گفت: هدف از برگزاری پویش‌های مردمی، بزرگداشت نام و یاد خاطره شهدای مدافع حرم و ترویج و نشر فرهنگ ایثار و شهادت است. همچنین مقام معظم رهبری سه امتیاز را برای شهدای مدافع حرم قائل بودند. دفاع از حرم اهل بیت(ع) عراق و سوریه، شهادت شهدای مدافع حرم در غربت و جنگیدن در کشوری دیگر از جمله امتیازاتی بوده که مقام معظم رهبری برای شهدای مدافع حرم قائل بودند.

سخنگوی قرارگاه مرکزی سفیران نور گفت: در اولین دوره پویش، گروه عمو اخوان و عموپورنگ شرکت کردند و برنامه شاد و مفرحی بود. در مرحله دوم پویش متوسط سنی فرزندان شهدای مدافع حرم ۱۲ سال است و سعی داریم برنامه‌ای متناسب این سن برگزار کنیم. در برنامه دوم پویش فرزندان شهدای زینبیون (شهدای پاکستان) و فرزندان شهدای فاطمیون (شهدای افغانستانی) حضور دارند.

وی بیان کرد: یکی از دلایلی که برنامه دوم پویش مردمی را در قم برگزار خواهیم کرد، به این دلیل بود که تعداد بسیاری از فرزندان و خانواده‌های تیپ زینبیون و فاطمیون در قم زندگی می‌کنند. همچنین سومین پویش مردمی را اواخر سال در مشهد برگزار خواهیم کرد.

بنیادی اظهار کرد: مقدمات کار برگزاری نمایشگاه یاس کبود از حدود ۱۰ سال پیش رقم خورد و تاکنون شش دوره نمایشگاه در نقاط مختلف و پرتردد تهران برگزار شد و مورد استقبال بسیاری از شهروندان قرار گرفت. ششمین نمایشگاه یاد کبود را در دهه اول و دوم فاطمیه به‌مدت بیست روز برگزار خواهیم کرد و اصلی‌ترین هدف‌مان برای حضور افرادی است که در جلسات مذهبی و مساجد و هیأت‌ها شرکت می‌کنند. بسیاری از این افراد در نمایشگاه حضور داشتند و تحت تأثیر قرار گرفتند.

سخنگوی قرارگاه مرکزی سفیران نور تصریح کرد: ششمین نمایشگاه یاس کبود با شعار اخلاق شهروندی با فرهنگ فاطمی برگزار خواهد شد. هرساله نمایشگاه یاس کبود در یک نقطه از تهران برگزار می‌شود که ششمین دوره آن در منقطه شرق تهران خواهد بود و دوره‌های گذشته در ازگل، میدان امام حسین(ع)، میدان امام خمینی(ره)، و خیابان ری برگزار شد. همچنین پیش‌بینی شده است که این نمایشگاه علاوه بر تهران در قم برگزار شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین بنیادی اظهار کرد: ششمین نمایشگاه یاس کبود به‌مساحت ۹۰۰ مترمربع در دو بخش فرهنگی ــ دینی، ماکت‌سازی و بازسازی صحنه‌های تاریخ برگزار می‌شود. در این دوره از نمایشگاه ۱۷ غرفه مستقر شده است.
وی بیان کرد: صحنه نزول اطعام از سوی بهشت، طراحی و نمایش صحنه اتاق حضرت خدیجه(س) و تولد حضرت زهرا(س)، طراحی و نمایش صحنه عالم ملکوت (پیوند آسمانی)، طراحی اذان رسول خدا و تولد امام حسین(ع) و گریه پیامبر(ص)، طراحی صحنه مربوط به حدیث کسا، بازسازی و اطعام مسکین توسط حضرت زهرا(س)، بازسازی صحنه بستر بیماری و رحلت پیامبر(ص)، بازسازی صحنه درب خانه حضرت زهرا(س) از جمله بخش‌هایی از نمایشگاه یاس کبود به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *