خانه / آخرین اخبار / فراخوان دومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار

فراخوان دومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار

کهف شاهد: ارتقای سطح تحصیلی و آموزشی فرزندان شاهد و ایثارگر و رشد و بالندگی و توانمندسازی آنها از مهم ترین اهداف طرح شاهد می‌باشد.
به منظور ایجاد پویایی، تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی و نیز شناسایی، معرفی و تجلیل از مقام آموزشی و تحصیلی برترین های جامعه هدف طرح شاهد اعم از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر، طرح جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری و مشارکت وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز حوزه های علمیه تهیه و به تصویب رسید.
نخستین جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار در دهم اسفند ماه سال ۹۵ با حضور وزرای محترم آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونین دستگاهها و سایر مسئولین عالی رتبه کشور و ۷۲ نفر از برترین های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جامعه هدف طرح شاهد (که توسط کمیته های علمی در سطح دستگاههای آموزشی و بر اساس شاخص های اختصاصی مصوب انتخاب شده بودند) برگزار و طی آن از تلاش و مجاهدت های علمی این عزیزان با اهداء هدایای مادی و معنوی (لوح تقدیر و هدیه نقدی) تقدیر و تجلیل به‌عمل آمد.
با توجه به استقبال دانش آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر از اجرای این برنامه و با برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده دومین جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار با تعامل و مشارکت همه دستگاههای متولی امور آموزشی و تحصیلی فرزندان شاهد در دو سطح استانی و کشوری در اسفند ماه سال ۹۶ برگزار خواهد شد و به منتخبین در سطح استانها و در سطح ملی امتیازات و مزایای آموزشی و حمایتی از سوی هر وزارتخانه اعطاء می گردد که چگونگی آن در اطلاعیه های بعدی منتشر خواهد شد.
واجدین شرایط:
دانش آموزان، نفرات برتر آزمون سراسری، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر شامل همسر و فرزند شهید، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، آزادگان و همسر و فرزندان آنها.
نحوه انتخاب برترین ها:
انتخاب برترین ها بر اساس شاخص های تعیین شده اعم از آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و …. در کمیته علمی جشنواره مستقر در دستگاههای آموزشی عضو طرح شاهد در دو سطح استانی و کشوری انجام خواهد شد.
مهلت ارسال و ارائه مدارک:
واجدین شرایط حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۰/۱۳ نسبت به ارائه مدارک و مستندات موفقیت های خود به مراکز آموزشی و ستادهای شاهد و ایثارگر محل تحصیل اقدام نمایند.
شاخص های اختصاصی:
الف : وزارت آموزش و پرورش
ب: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
ج: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
د: دانشگاه آزاد اسلامی
ح: مرکز مدیریت حوزه های علمیه
توجه: در مورد نفرات برتر آزمون سراسری سال ۹۶ از طریق سازمان سنجش آموزش کشور استعلام و نسبت به معرفی آنها اقدام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *