خانه / آخرین اخبار / رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی مزیت های جدید قانون جامع خدمات به ایثارگران را تشریح کرد

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی مزیت های جدید قانون جامع خدمات به ایثارگران را تشریح کرد

به گزارش کهف شاهد،حجت الاسلام نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی مزیت های جدید قانون جامع خدمات به ایثارگران را تشریح کرد

 

۱⃣درقانون جدید که تصویب شده است شهدای مدافع حرم غیر ایرانی، فرزندان و همسران آنها تحت تابعیت ایران و تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار خواهند گرفت.

۲⃣ یکی دیگر از ویژگی های جدید قانون جامع ایثارگران را تحث پوشش قرار دادن شهدای مدافع حرم از سوی بنیاد شهید عنوان کرد.

۳⃣ همچنین خواهران و برادران شهدا که محجور و تحت تکفل پدر و یا مادر بوده اند، پس از رحلت والدین تحت پوشش خدمات بنیاد شهید قرار خواهند گرفت.

۴⃣ در این قانون سهمیه دانشگاهی به رزمندگان شش ماه خدمت به بالا تسری داده شده است تا آنها هم بتوانند از این سهمیه استفاده کنند.

۵⃣ در بحث اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز علمی کانون ها را یک مقدار فعال تر کرده ایم و ۲۰درصد از آن را مختص به رزمندگان کرده ایم.

۶⃣ در قانون جدید مقرر شده است برای کسانی که در بخش خصوصی کار می کنند و دولتی نیستند همانند شاغلین دولتی یک مقیاسی برای استفاده از معافیت مالیاتی را تصویب کردیم.

۷⃣ در این برنامه مصوب کردیم که کلیه فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد باید در طول سال های اجرای برنامه توسعه ششم به کار گمارده شوند.

۸⃣ در ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم در مورد معافیت های سربازی هم تصریح شده است: رزمندگانی که شش ماه و یا بیشتر سابقه حضور در جبهه را دارا هستند به ازای هر ماه حضور، یک ماه کسر خدمت برای فرزندانشان در نظر گرفته شود.

۹⃣ کسانی که با مدرک کارشناسی بازنشسته می شوند در صورت تمایل می توانند با همان مدرک و احتساب فوق لیسانس به سر کار برگردند و پس از این مدت، با حقوق ۳۵ سال بازنشسته می شوند.

🔟 بر اساس مصوبات جدید در قانون برنامه ششم توسعه کشور سهمیه کنکور رزمندگان در دانشگاه ها را به میزان ۵درصد توسعه دادیم که علاوه بر آن قبلا ۲۵ درصد هم متعلق به جانبازان و آزادگان بود که در صورتی که آن را پر نکنند رزمندگان می توانند از این سهمیه هم استفاده کنند.

انتهای پیام

یک پاسخ به “رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی مزیت های جدید قانون جامع خدمات به ایثارگران را تشریح کرد”

  1. باعرض سلام وادب معروض ميدارد. شما بزرگوارن زحمت اين همه قانون را ميكشيد. ولى براى اجرايش دستگاهها را تحت نظارت قرار نميدهيد. بنده رزمنده جانباز سال ٦٥ در مهران هستم هنوز براى تعيين درصد درجا ميزنم. پرونده ام بعداز ٢٠ سال مفقود بودن و١٠ سال دوندگى هنوز در بنياد كردستان شهرستان سقز منتظر كميسيون ميباشم. خواهشمند است. دراين ضمينه توجه ويژه بفرماييد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *