خانه / آخرین اخبار / ثبت و پیگیری درخواست شغل ایثارگران به صورت اینترنتی امکان‌پذیر شد

ثبت و پیگیری درخواست شغل ایثارگران به صورت اینترنتی امکان‌پذیر شد

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از امکان ثبت اینترنتی درخواست ایثارگران برای شغل خبر داد و گفت: ایثارگران بدون مراجعه به بنیاد می‌توانند نسبت به ثبت درخواست اشتغال خود اقدام کرده و با دریافت کد رهگیری درخواست خود را پیگیری کنند.

به گزارش کهف شاهد، حجت‌الله امانی افزود: در راستاي اجرايي کردن برنامه عملياتي سه ساله توسعه دولت الكترونيك و هوشمند سازي بنياد و بهره‌گیری از شبكه ملي اطلاعات كشور و به منظور تسهیل در ارائه خدمات و افزایش رضایت مندی ارباب رجوع یکی از برنامه‌های این اداره کل در سال ۹۵ پیگیری ارائه خدمات از طریق اینترنت بود.
وی در ادامه گفت: جمع آوری و به روز رسانی اطلاعات شغلی ایثارگران در اولویت کارها قرار گرفت و در حال حاضر اطلاعات شغلی ثبت شده از طریق اینترنت در دسترس ایثارگران قرار گرفته است تا با مراجعه به سایت ایثار ضمن رویت وضعیت شغلی و تحصیلی خود نسبت به ثبت درخواست‌ها اقدام کنند.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد تأکید کرد: در گام نخست با پیگیری‌های به عمل آمده و تلاش همكاران در اداره كل آمار و فناوري اطلاعات بنیاد از ابتدای اسفند ماه سال جاری امکان ثبت درخواست شغل ایثارگران از طریق سایت ایثار به صورت برخط فراهم شده است و ایثارگران بدون مراجعه به بنیاد می‌توانند نسبت به ثبت درخواست اشتغال خود اقدام کرده و با دریافت کد رهگیری درخواست خود را پیگیری کنند.
امانی ادامه داد: پس از طی مراحل بررسی در صورت واجد شرایط بودن ایثارگر درخواست آن‌ها در سیستم ثبت و پیامک تأیید ثبت برای متقاضی ارسال می‌شود.
وی تأکید کرد: در این مرحله صرفاً ایثارگرانی می‌توانند درخواست شغل کنند که از تسهیلات خوداشتغالی و یا فرصت‌های استخدامی ایجاد شده توسط بنیاد استفاده نکرده و اشتغال به کار در بخش دولتی، غیر دولتی و یا خصوصی نداشته باشند و یا مراحل اشتغال آنان در دست اقدام نباشد.
امانی در ادامه اظهار داشت: عدم اشتغال به تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی، ثبت و به روز رسانی شدن مدرک تحصیلی در سیستم، دارا بودن حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۵ سال سن از دیگر شرایطی است که ایثارگران محترم باید برای درخواست شغل دارا باشند.
مدیرکل اشتغال و کار آفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران مزایای این طرح را عدم نیاز به مراجعه ایثارگر به بنیاد برای ارائه درخواست، کاهش هزینه‌های جانبی، حذف مرزهای جغرافیایی، تسریع در ارائه خدمات رسانی، افزایش رضایت‌مندی ایثارگران و به روز رسانی اطلاعات شغلی ایثارگران عنوان کرد.

انتهای پیام/

2 پاسخ به “ثبت و پیگیری درخواست شغل ایثارگران به صورت اینترنتی امکان‌پذیر شد”

  1. با سلام ودعای خیر بنده با مدرک تحصیلی سوم نظری اقتصاد با ۱۰ درصد جانبازی و۱۴ماه سابقه جبهه ازسال ۶۶لغایت ۷۲ در اداره راه قدس مشغول بکار بودم از سال ۷۲لغایت ۸۲ در شرکت های بخش خصوصی واز سال ۸۲لغایت ۹۰ به عنوان مدیرکاروان جهت رهنمایی زائران به سوریه وعراق ومشهد مقدس مشغول بودم واز اشغال سوریه بیکار شده ام ودر حدود ۱۳سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم که حال خودم به صورت اختیاری واریز مینمایم

  2. باسلام بنده مدت ۸ماه وبیست روز گواهی حضور داوطبانه درجبهه های جنوب و غرب و همچنین ۲۴ماه حضور در مریوان با عنوان پاسدارمشمول داوطلب دارم .
    الان با داشتن دو فرزند و همسر مبتلا به بیماری ام اس و منزل استیجاری بیکار و درآمد چندانی ندارم و واقعا وضعیت معیشتی نامناسب دارم.
    لطفا راهنمای بفرمایید تا بیش از این پیش خانواده ام خجالت نکشم. با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *