قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / آخرین اخبار / مشمولان ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

مشمولان ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

ماده ٢١ قانون جامع خدمات رسانی صرفا برای استخدام است یعنی افراد بیکار واقعی مشمولان این ماده قانونی هستند و بنابراین قانون شامل کسی که شاغل است یا بدون استفاده از سهمیه ۲۵ درصد استخدام شده است نمی شود.

کهف شاهد: مدیرکل اشتغال و کارافرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی و تبدیل وضعیت کسانی که ابتدا به صورت شرکتی و سپس به صورت قراردادی در ادارات دولتی مشغول به کار شده اند گفت: ماده ٢١ صرفا برای استخدام است یعنی افراد بیکار واقعی مشمولان این ماده قانونی هستند و بنابراین قانون شامل کسی که شاغل است یا بدون استفاده از سهمیه استخدام شده است نمی شود.

وی در مورد انواع روابط استخدامی در ادارات توضیح داد: رسمی، رسمی آزمایشی، پیمانی، قراردادی، شرکتی، کارگر ثابت، کارگر و … انواع روابط استخدامی است یعنی همه کسانی که با این روابط استخدامی در ادارات مشغول به کار هستند در استخدام ان اداره به شمار می روند و امکان استفاده از سهمیه ٢۵ درصد ماده ٢١ را ندارند.

حسن زاده یاداور شد: فعلا دولت به دلیل محدودیت های شدید اعتباری امکان تبدیل وضعیت را ندارد هر چند بعضا دستگاهی ممکن است مجوز لازم را بگیرد.

وی بار دیگر تاکید کرد: همه بیکاران شاهد و ایثارگر اگر می خواهند بعد از استخدام تبدیل وضعیت شوند باید در ازمون های فراگیر دستگاه ها شرکت کنند و همانطور که اشاره شد به دلیل تعداد زیاد بیکاران فعلا به شاغلین قراردادی سهمیه ای تعلق نمیگیرد.

طبق ماده ۲۱، کلیه دستگاههای موضوع ماده ۱ این قانون مکلفند حداقل ۲۵ درصد از نیازهای استخدامی و تأمین نیروهای مورد نیاز خود را که وفق ضوابط و مجوزهای مربوط و جایگزینی نیروهای خروجی خود أخذ می کنند به خانواده های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت، اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص دهند و ۵ درصد سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد و آزادگان کمتر از یکسال اسارت اختصاص دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *